Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Archiwum Zakładowe

     ZWiK Sp z.o.o jako jednostka, w której powstają materiały archiwalne wchodzące do państwowego zasobu archiwalnego prowadzi archiwum zakładowe.

     W archiwum zakładowym są gromadzone, przechowywane, ewidencjonowane i udostępniane oprócz materiałów archiwalnych także dokumentacja niearchiwalna, która po upływie ustalonego okresu przechowywania podlega brakowaniu.

     Zbiór dokumentacji archiwum zakładowego ZWiK Sp z.o.o liczy sobie (stan na 31.12.2016 r.) ok. 700 m bieżących akt , którą można podzielić na : akta ogólne, akta normatywne, akta finansowo-księgowe, akta osobowe i akta spraw cywilnych. Pozostała część zbioru to dokumentacja techniczna w ilości ok. 150 m.b.. Zakres chronologiczny dokumentacji obejmuje lata 1945-2016.

     Jedną z podstawowych czynności archiwum zakładowego jest udostępnianie dokumentacji. Dla potrzeb urzędowych własnych pracowników akta udostępnia się na podstawie zgody kierownika wydziału, komórki organizacyjnej, z której pochodzą dane akta.

     Do korzystania z dokumentacji przechowywanej w archiwum przez osoby trzecie konieczne jest zezwolenie Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego ZWiK Sp z o.o. W celu uzyskania w/w zgody należy wystąpić do Prezesa Zarządu Dyrektora Generalnego z pisemnym wnioskiem i podaniem uzasadnienia.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Izabela Gierczakowska - Nadzór merytoryczny 14-01-2004 12:47:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Izabela Gierczakowska - Nadzór merytoryczny 14-01-2004
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Dymitruk 17-10-2017 09:47:27